היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter


לעשות כל עבודה?
 
זהו סיפור אמיתי על ארבע נשים. רק השמות וכמה פרטים קטנים שונו למניעת זיהוי.

נעמה בת 49, עובדת כמוכרת בחנות מתנות. לפני כן עבדה כמזכירה בחברת ביטוח, עד שבעלֵי המשרד סגרו אותו. בהכשרתה היא קלינאית תקשורת, אבל זמן לא רב לאחר לימודיה החליטה שהתחום לא מתאים לה.  נורית בת 45, עובדת כיועצת ומתכננת פיננסית לאחר שהוכשרה לתפקיד וקבלה תעודת הסמכה של הרשות לניירות ערך. לפני כן היא עבדה במשרד שעוסק במשאבי אנוש, ולפני כן עבדה כעורכת לשונית, בהמשך לתואר שלמדה בלשון, ולתעודה שקבלה בעריכה לשונית. לנעמה אין מקצוע מסוים מאז עזבה את מקצועה הראשון, אבל יש לה ממה להתפרנס. לנורית יש מקצוע חדש. אם תשאלו אותה היא תגיד לכם שהפרנסה היא פחות מקור לנחת.
 
נעמה אשה פרקטית. כשלא רצתה יותר לעסוק במקצועה הראשון, ואחרי שלא עבדה במשך כמה שנים בעקבות לידת הילדים, החליטה לחזור למעגל העבודה. לא היו לה רצון או הרגשת צורך לחזור ללימודים כדי ללמוד מקצוע חדש. תכלית החיפוש שלה התמקדה ברצון לסייע בפרנסת המשפחה, בהתבסס על כל מה שאפשרי לה על גב כישוריה הקיימים. נורית גם היא אשה פרקטית בתחומים שונים של חייה, אבל  בכל הקשור לעבודה מתגמד אצלה הצורך בכסף לעומת הצורך להיות מחוברת לעבודה שהיא עושה, להתמחות בתחום מסוים ולהיות בעלת מקצוע ולא רק אשה עובדת.

מלכה, בת 48, היא אמנית בנשמתה. היא אוהבת ליצור יצירות בעץ, מתכת ובד, ואוהבת ללמד אמנות. בשנה האחרונה היא מחפשת עבודה בתחומה. מצבה הכספי של משפחתה דחוק, אבל מלכה לא מרגישה מסוגלת לעסוק בעבודות שאינן דורשות נסיון כדי שיהיה להם ממה להתפרנס בינתיים. היא יודעת שלא תחזיק מעמד בשום עבודה מסוג זה. היא אינה יכולה לעשות משהו שלבה לא נותן לה. היא הגיעה אלי בהמלצה של חברה משותפת - זהבית, שביודעה את מצבה הכספי של מלכה ואת תסכולה, שלחה אותה אלי במחשבה שאוכל לכוון אותה לכיוונים אחרים שבהם אולי תמצא עבודה ביתר קלות.

היה ברור לגמרי לאורך כל תהליך הייעוץ שהכיוון שאליו מחוברת מלכה בכל נימי נפשה הוא האמנות שלה ואינה יכולה לראות את עצמה עוסקת במשהו אחר. זהבית לא יכלה להבין גישה כזו. ברור לה שאם צריך פרנסה אז עושים כל מה שאפשר כדי להשיגה.
 
ומה השורה התחתונה? אין פה הצדעה לאלו ששיקול הפרנסה נמצא גבוה ברשימתם או לאלו ששיקול הפרנסה נמצא נמוך יותר ברשימתם. אלוקים ברא כל אחד מאתנו אחרת. אלו נהנים מחיבור למציאות המעשית, החומרית, שהיא חלק בלתי נפרד מהיותנו בעולם הזה, ואלו נהנים מחיבור לצו פנימי עמוק, שמביא להם יתרונות אחרים. סוג אחד של התנהלות הביא את נעמה לסיוע רצוף בפרנסת משפחתם. סוג אחר של התנהלות הביא את נורית למקום שמאפשר לה סיפוק ותחושת מימוש עצמי. עם כל החסרונות האפשריים בכל אחת מהדרכים – כל אחת הגיעה למקום המתאים לה ביותר.
 

 
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים