היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

מקצועות – רוח
  
גנאלוגים: חוקרי יוחסין. עניינה של הגנאלוגיה הוא איסוף מידע על קשרי משפחה ואנשים, התפזרותם בארץ ובעולם, שמות משפחתם ומקורם.זאת מתוך: ארכיונים, תעודות לידה, תעודות נישואין, תעודות פטירה, אינטרנט, סיפורים בע"פ, רישומי אוכלוסין, רישומי הגירה, בתי משפט, בתי קברות, מקרקעין, רישומים צבאיים וכדו'. יש העוסקים בכך כתחביב ויש חוקרי יוחסין מקצועיים, המבצעים חיפושים עבור אנשים פרטיים או עבור גופים (כמו מוזיאון בית התפוצות או יד ושם).

  
פליאוגרפים
: פליאוגרפיה היא ענף בארכיאולוגיה העוסק במחקר כתבי יד מהעת העתיקה וימי הביניים. (פליאוס – מיוונית: עתיק).
    

חוקרים ומרצים – בלשנות: הבלשנות עוסקת בחקר השפה האנושית ומתמקדת בהבנת שפות רבות. (הדבר אינו מחייב ידיעת השפות השונות). הבלשנות המסורתית עוסקת בחקר ההיסטוריה של השפה והתפתחותה לאורך זמן (= פילולוגיה). בלשנות מודרנית מתמקדת בניתוח שפה בנקודת זמן נתונה. היא חוקרת תחומים כמו: פונטיקה (חקר הצלילים המופיעים בשפות דיבור אנושיות), מורפולוגיה (חקר המבנה הפנימי של מילים, נטייתן ותכונותיהן), פסיכו-בלשנות (התהליכים הפסיכולוגיים המעורבים בשימוש בשפה אצל מבוגרים וילדים), נוירו-בלשנות (עיבוד השפה במוח, הבנת ההשפעה של פגיעות מוחיות על כישורי שפה וכדו'); תחביר, סמנטיקה ועוד. יישומים מעשיים: יישומים ממוחשבים המתבססים על ידע בלשני, כגון תוכנות לתרגום ממוחשב, בודקי דקדוק, מערכות לזיהוי דיבור ועוד; תחום הבינה מלאכותית; התחום הטיפולי (קלינאות תקשורת). בוגרי בלשנות יכולים להמשיך גם לתרגום ועריכה לשונית.

     
לקטורים: לקטורים עובדים בהוצאות ספרים בקריאה ראשונית של ספרים המגיעים להוצאה ומתן חוות דעת עליהם (אם ראויים להמשך התהליך ולדפוס אם לאו). לעתים מתמחים הלקטורים בז'אנרים מסוימים.

  
ארכיונאים: מנהלי ארכיונים עוסקים בכל הקשור לניהול ארכיון: החלטות על חומרים שיישמרו וחומרים שיבוערו, סידור החומר, אכסונו ורישומו בשיטות ידניות וממוחשבות, בניית אוספים מיוחדים, ייעוץ על מבנה הארכיון, תכנון תצוגות, שימור ומיגון החומר, טיפול בחומר ארכיוני שאינו ניירת רגילה, כגון צילומים, חפצים, מפות וכו'. ארכיונים קיימים במוסדות ממשלה, צה"ל, עיריות, אוניברסיטאות, ארגונים שונים, ארכיונים פרטיים ועוד. במוסדות לימוד שונים להשכלה גבוהה קיימים לימודי ארכיונאות וניהול מידע.

    
"קוגניטורים" (מדעי הקוגניציה): תחום הקוגניציה מסביר כשרים מנטאליים כמו רכישת שפה, תפיסה, קבלת החלטות, יצירתיות ומודעות. נושא זה מעוגן בתחומים שונים כגון פסיכולוגיה, בלשנות, פילוסופיה, לוגיקה ומדעי המוח. בוגרי לימודי הקוגניציה יכולים להמשיך במחקר מדעי בתחומים השונים במדעי הקוגניציה, וכן להתמחות בתחומים ייחודיים בתעשיית ההייטק כמו בלשנות חישובית, לשון ולוגיקה, חישוביות עצבית, וחישוביות ומוסיקה.

   
מעבדים: מעבדי מוסיקה מספקים עיבודים מוסיקליים של שירים או יצירות מוסיקליות עבור אמנים, להקות, תזמורות או הרכבים אחרים. המעבדים מגדירים את הקול, הכלי, המבנה ההרמוני, הקצב והיבטים נוספים של השיר או היצירה בהתאם לדרישות האמן, המפיק או המנצח. מעבד צריך הכשרה בתחומי המוסיקה, ניצוח, הלחנה, הרמוניה, כתיבת מוסיקה ונגינה.

    
מפיקים: עובדים בעיקר על הפקת תקליטים עם הרכבים, מקליטים וחברות תקליטים. כמו כן עובדים עם מלחינים בהפקת פסקול לסרטים, לטלוויזיה ולאמצעי תקשורת נוספים. מפקחים על כל ההיבטים של תהליך ההקלטה, כולל שכירת נגנים ופיקוח על תקציב ההקלטה. בנוסף מסייע המפיק לעתים לאמן לבחור שירים להקלטה. מפיק צריך ידע בתחומי המוסיקה, האקוסטיקה והעבודה הטכנית באולפן.

  
כוריאוגרפים: כוריאוגרפיה הינה יצירת מחול. חיבור תנועות הנעשות בריקוד או התעמלות אמנותית לכדי יצירה שלמה.

    
כתיבה שיווקית (קופירייטינג): תחום השייך למקצוע הפרסום. בעוד תחום הפרסום כולל תפקידים רבים, כגון: ביצוע מחקרי שוק ואיסוף מידע רלוונטי לפרויקט הפרסום, ניהול תקציב, ניהול עיצוב וגרפיקה, ניהול הקשר עם אמצעי התקשורת וכו', הרי שהקופירייטר (רעיונאי) אחראי לכתיבה השיווקית ולניסוח מילות הפרסום. כדי לעסוק בכך הוא צריך להתמצא בצרכי הציבור, במאפייני קהל היעד ועוד, אך בעיקר עליו לדעת איך לכתוב בצורה בהירה ומשכנעת, להיות יצירתי, בעל שליטה טובה בשפה, יכולת לכתוב כותרות וסיסמאות קצרות וקולעות ועוד. בתוך תחום הקופירייטינג ישנם המתמחים בכתיבה שיווקית לאתרי אינטרנט באופן ספציפי.

    
עיצוב המוצר: נקרא היום עיצוב תעשייתי: תחום העוסק באמנות שימושית שבאמצעותה ניתן לשפר את המראה, האסתטיקה והשמישות של מוצרים. העיצוב מתאפיין בתהליך של מחקר, חדשנות רעיונית, אפיון צורני, פיתוח ותכנון, וממשיך גם לבקרה של תהליכי הייצור, השיווק המכירה והשימוש של המוצר. עיצוב המוצר הוא תחום נלווה לעיצוב תעשייתי, כאשר עיצוב המוצר מתמקד במוצרים בלבד ואילו עיצוב תעשייתי מתמקד בצורה רחבה יותר על רעיונות, מוצרים ושיטות.

     
רסטורציה: תיקון, שיקום ושחזור של יצירות אמנות: ציורים, רהיטים ישנים ומוצרי אמנות. מתאים לבעלי עין אמנותית, הבחנה בפרטים, דייקנות, מוטוריקה עדינה, סבלנות רבה ואהבה לעבודה עם חומרים.

  

תכשיטנות, צורפות: הצורפות עוסקת בעיבוד מתכות אצילות – כסף, זהב, ופלטינה – לשם ייצור תכשיטים. פעמים רבות נעשה הדבר תוך כדי שיבוץ אבנים יקרות בתכשיט. הצורף עוסק בייצור טבעות, תליונים, שרשראות, תופסנים, צמידים, חריטות , שיבוץ אבנים, עיצוב כלי כסף ועוד. העבודה הינה יצירתית וגם טכנית, ודורשת כשרון אומנותי עיצובי, יכולת ריכוז גדולה (מדובר באיחוד של חלקיקים קטנים מאד), מוטוריקה עדינה ויכולת אסתטית לשילוב צבעים ומתכות בצורה עדינה. צורפים ותכשיטנים יכולים להשתלב במפעלים לייצור שעונים, מפעלי ייצור אופנה, מפעלים לייצור יודאיקה ורשתות לעיצוב תכשיטים, או לעבוד באופן עצמאי.

  
יהלומנות: אבחון וזיהוי יהלומים, מיון יהלומים מלוטשים, טיפולים שונים ביהלומים, הערכה ושמאות של יהלומים. לימודי יהלומנות משתייכים לתחום הגמולוגיה – תורת אבני החן. בין הנושאים הנלמדים: מיון יהלומים לפי משקל, ניקיון, צבע, פרופורציות, סימטריה וצחצוח; מיון מלוטש (פלואורסנטיות, קווי צמיחה, צבעים מיוחדים וכדו'); ניקוד, עיצוב והערכת יהלומים; שימוש בכלי עבודה כגון לופה (זכוכית מגדלת לבחינת יהלומים) ומיקרוסקופ ועוד.
 
            
 

 

 
 

 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים