היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

  

לקוחות כותבים - תגובות

 

לקוחות - לאחר הייעוץ
דברי לקוחות שנה לאחר הייעוץ
תגובות לסדנאות


 

לקוחות - לאחר הייעוץ


"כשהגעתי לפה לא הייתי בטוחה במה שרציתי ללמוד. הייתי צריכה את החיזוק, התמיכה, ההכוונה, וזה מה שקבלתי. אני מרגישה בטוחה במה שאני רוצה והולכת ללמוד. הרגשתי שכל השאלות שלי קבלו תשובות ואני מוכנה לשנת הלימודים. למדתי המון על עצמי שלא ידעתי או שלא ממש הגדרתי. אני יוצאת מפה עם המון ידע והבנה על דברים שעניינו אותי."
י' (19)


"מבחינת עיסוק – הרבה יותר ברור לי מה אני רוצה לעשות בעתיד, עם אופציות ממשיות לבדיקת היתַכנות לעבודה בעתיד. המיפוי שעשינו הוא טוב מאד ומכוון אותי בעיקר למה אני צריך לעשות עכשיו. סה"כ אני מרוצה מהתהליך שעברנו, מרגיש שדברים הרבה יותר ברורים."
צ' (28)
"בתחילה היה לי בראש אי סדר. היה לי רק כיוון כללי. במפגשים התמודדתי בפעם הראשונה עם שאלות חדשות. היתה במפגשים הסתכלות אמיתית פנימה וצורך לתת תשובות אמיתיות. קבלתי כלים לדעת עד כמה התפקיד (כל תפקיד) יתאים לי לאורך זמן. זה מאד מאד עוזר שיש לי סיכום מול העיניים.
מבחינה מעשית אני יודע אילו שאלות לשאול ומה לברר לפני כל תפקיד שאלך אליו. התהליך שעשינו, כולל הסיכום, פותח בפני כיוונים חדשים שלא רק שלא חשבתי עליהם, אלא גם נותן לי את הרצון ללכת לשם. בתהליך עזרו לי לא רק השאלונים, אלא גם השיחות שמעבר להם והרעיונות שעלו. אני יוצא עם לא מעט כלים להסתכל על הדברים בצורה מעמיקה".
נ' (38)


"הייעוץ נתן לי שקט נפשי לגבי הספקות שהיו לי. זה נתן לי מוטיבציה לקבל החלטות שאני לא יודעת אם הייתי מקבלת בלי זה. דברים שפחדתי לעשות, כמו לעזוב באמצע שנת לימודים ולעבור למשהו חדש. הקשר שאת יוצרת עם אנשים לאחר הייעוץ כדי לשמוע איך הולך הוא ממש יפה."
ע' (19)
"את עזרת לי לחדד את נושא הכיוון המקצועי, גם בצד היכולות שלי וגם בצד האופציות. זה ממש לא קל להגיע למסקנות בקשר ל"מי אני" ולסדר את עניין ה"אוקיי, זה אני, מה עכשיו?" תוצאת התהליך שלך, עם כיוון מסודר על הנייר, באמת עזרה לי להבין את עצמי ולחזק את ההבנה שלי של כיוון.
אני מאד מעריך את הנוהל שלך שאת פנויה לעזור עוד טלפונית ללקוחות שלך. כאשר חברה משותפת הציעה שאדבר אתך היו לי ספקות. עכשיו שעברתי את התהליך אני מאד שמח ומרוצה מהעבודה שלך. ברור לי שאת מוכשרת במקצועך, ואת גם תופסת מהר מה הם היכולות של הלקוח, מהם המכשולים, ואת מציעה פתרונות ואפשרויות מקוריים וטובים כדי לעזור."

י' (46) 
"אני יוצא מהתהליך עם אפשרויות ללימוד ועבודה, ומידע היכן אפשר לבצע אותם. היה מאד טוב ונהניתי מהמפגשים".
י' (19)
"למדתי להכיר את עצמי יותר לעומק והבטחון העצמי שלי התחזק. במהלך הפגישות נפתחתי להכיר קשת רחבה יותר של מקצועות והתחזקה אצלי האפשרות שאוכל להיות בעתיד בעל עסק עצמאי - דבר שחשבתי עליו לפני כן, אבל לא בצורה רצינית משום שחששתי מעט. למדתי להתמקד בדברים שחשובים לי באמת. אהבתי מאד את התהליך שעברתי. היחס היה אישי ואכפתי".
מ' (25)
"אני חושב שאת מצוינת. עזרת לי להתמקד. אני מרגיש יותר רגוע כי המטרה יותר ברורה לי עכשיו כשאני ממוקד בדברים. עכשיו אני יודע לקראת מה אני רוצה ללכת. הידע המעשי שקבלתי נתן לי מושג איך דברים עובדים בארץ. חשוב לי המשך הקשר איתך - במיוחד שאין לי את השפה - להיעזר בך לקבלת ידע מעשי נוסף שאצטרך. שתמשיכי להיות עוגן במשך זמן מה עד שאסתדר.
ד' (40)
(פחות משנה בארץ. מתורגם מאנגלית).
"הגעתי עם הרבה רגשות חזקים של פחד, דאגה ואי סבלנות במצב הקיים. דרך כל השאלות שעניתי עליהן הבנתי שזה לא מקרי שאני נמצאת בעולם המחשבים – זה בונה על הדברים החזקים שלי – מחשבה, אנליזה, פתרון בעיות. אני מרגישה יותר רגועה מפני שקבלתי אופציה טובה וגם מפני שהמקום שאני עובדת בו עכשיו הוא לא מקום גרוע כמו שהרגשתי קודם. אני צריכה להישאר שם עוד כמה שנים בגלל המשכורת ואני יכולה לעשות את זה. נתת לי שאלות מצוינות שגרמו לי לחשוב, ושֵנית כל מיני רעיונות על מקצועות אפשריים. הרגשתי שהקשבת לי, הבנת אותי ("תפסת" אותי) ונתת לי הרבה חומר למחשבה".
ש' (46)

"בפגישה הראשונה לא ידעתי בכלל איפה אני נמצאת בחיי. הייתי בבית הרבה זמן, מטפלת בילדים ומנסה להבין מה בעלי רוצה ממני. למדתי שיש הרבה דברים שאני יכולה לעשות, והתחלתי לעשות דברים בבית, כלומר התחלתי לקחת שליטה. הדברים שעשיתי בעבר לא מתאימים לי יותר ואני רוצה לבנות את עצמי בצורה עצמאית. אני מרגישה עכשיו שיש לי כיוון. אני יודעת יותר על עצמי ויכולה לעבוד עם המידע שקיבלתי ממך כדי להחליט על הקריירה שמתאימה לי".
ט' (48)

"הבנתי על עצמי שאני צריכה עבודה עם הרבה חשיבה, אני צריכה לעבוד עם אנשים אבל לא בעבודה צמודה ואני מאד נמשכת לתחום של תזונה. הבנתי גם את המקום בחיי של הצורך שלי להיות שונה, ואת הצורך שלי ללמוד הרבה, גם דברים שלא קשורים למקצוע המעשי שלי. אני מרוצה מרשימת המקצועות שקיבלתי. יכול להיות שאבחר בסוף משהו שהוא פחות אידאלי אבל יותר מעשי בשבילי, אבל אני יכולה לעשות זאת ממקום של בהירות".
ד' (29)

 
 
I am writing to you as I really want to express my appreciation for the time you set aside for me. As you will see below, life has been very hectic (on the up). I am working on several things at the moment… as you can see, you helped me to understand myself, who I really am, my skills, my abilities, my nature, my capabilities and clearly define my interests.
I will keep you updated… I also need to spend some time going through the papers which you gave me to ensure that I go along the tracks you have suggested and in order to keep my mind focused.
Best regards,
Y

תרגום: אני כותב לך מפני שאני רוצה להביע את הערכתי לזמן שהקדשת לי. כמו שאת יכולה לראות, הזמן האחרון היה "צפוף" בעשייה. אני עובד על כמה דברים. את עזרת לי להבין את עצמי, מי אני באמת, מהם הכישורים שלי, היכולות, המאפיינים והחוזקות, ועזרת לי להגדיר בבירור את תחומי העניין שלי. 
אני אעדכן אותך בהמשך. אני צריך גם לעבור שוב על הדפים שנתת לי כדי לוודא שאני ממשיך לצעוד בדרך שהתווית וכדי להמשיך להיות ממוקד.
 י' (30)      

 
לקוחות - שנה לאחר הייעוץ

"הגעתי אליך כשעבדתי בחברה שהרגשתי בה תקוע. לא התקדמתי לשום מקום. הרגשתי ש"שמים לי מקלות בגלגלים". לאחר שחיפשתי הרבה זמן עבודה באותו תחום במקום אחר ולא מצאתי הגעתי אליך לבדוק אפשרות לעבור למקצוע אחר. מה שקרה בסוף זה שאני עובד באותה חברה שבה עבדתי, אבל בינתיים אני מתפתח כאן. נותנים לי יותר סמכויות. לַהַכוונה היה חלק רציני בהתפתחות שהיתה בעבודתי מאז שהייתי אצלך. הפגישות איתך שמו אותי במקום מחשבתי אחר."
ב' (48)


"בעקבות ההַכוונה הכל נהיה יותר ברור - מה מושך אותי יותר ומה פחות. נהיה יותר קל להחליט."
י' (20)


"הייעוץ היה טוב מאד. נגענו בדברים נכונים. זה עזר לי לעשות סדר במחשבות ולהיות יותר ממוקד. כשהגעתי אליך הייתי מושפע מכל מיני תסכולים שהיו לי במהלך הלימודים, אבל אחרי הייעוץ יכולתי לקבל החלטות יותר ענייניות, בלי שיקולים שמתבססים על רגשות בעקבות אירועים מהעבר. אני עכשיו יותר רגוע, יותר בטוח בעצמי."
ש' (37)


"היום אני לומדת הוראה, כמו שכיוונת אותי, וגם הנדסאות אדריכלות. משלבת את שניהם. בהמשך אוכל ללמד לימודי קודש בכיתות א'- ח' או אדריכלות בסמינר. לאדריכלות הגעתי במקרה. בנינו חדר בבית והתחלתי להתעניין בזה. ההַכוונה עזרה לי לא רק בזה שכיוונת אותי להוראה, אלא גם מפני שהגעתי אליך עם המון מקצועות בראש ואת עזרת לי לנפות. ברגע שהיו לי מעט מקצועות יכולתי להתמקד וזה איפשר לי לבחור. זה עזר לי מאד."
ח' (19)


"אני מבין כעת שלמעשה עשיתי תהליך הטמעה ארוך בשנה האחרונה של כל הנושאים והכיוונים שעלו בשיחותינו... ההכוונה קידמה אותי רבות בהבנה שאני נמצא כבר בתחום הנכון ואני יכול למצוא בתוכו נישות מקצועיות שעונות לחיפושיי ללא צורך בהתחלה לגמרי מחדש. ההכוונה סייעה לי בהבנה וחיזוק הנקודות של הנושאים שאליהם יש לי משיכה טבעית, בחיזוק הבטחון וההתלהבות שלי כאשר אני מכוון את עצמי לכיוונים שמתאימים לי, ובכך שלמדתי כיצד אוכל למצוא את הכיוונים שמתאימים לי בתחום שבו אני נמצא והלפסיק לפזול כל הזמן לתחומים אחרים. בחרתי בבחירה טובה בגלל התחושה שיועצ/ת שמולי נמצאת איתי בתהליך וחווה אותו ביחד איתי בגובה העיניים, בשונה מהתחושה שקבלתי במקומות אחרים. אני מאמין שהייעוץ יעזור להרבה אנשים להתעמק בשאלות ולהבין יותר מה הכי טוב ומתאים עבורם, אל מה הם נמשכים באופן טבעי ומה החיפושים שעליהם לעשות.
ב' (34)סדנאות
 
"היתה סדנה מדהימה. העברת אותה בצורה קצרה וקולעת. היה מקסים ושווה לבוא".

"היה מאד טוב. תודה רבה! גרם לי לחשוב יותר לעומק על מה שאני בוחרת ורואה שכדאי לשאול ולחקור קצת יותר".

לדעתי היה חשוב ונכון להביא את הנושא הזה בפנינו. פותח צורת חשיבה אחרת לאיך לבחור מקצוע בבחירה נכונה וטובה".

"עזר לי מאד! גם בעיתוי הנכון וגם עם המרצה המקסימה. תודה רבה! למדתי הרבה על עצמי ואני עם כיוון קצת יותר נכון לגבי עצמי ועתידי".

"סדנה מעולה, מקיפה. אמנם אני עדיין נעולה על מה שאני רוצה ללמוד אבל זה חיזק וכיוון. תודה".

"לחפצי שלום,
אני הייתי בסדנה שלך באפרת.
רציתי להגיד שמאד נהניתי והחכמתי. הסדנה עזרה לי להבין דברים בסיסיים שלא ידעתי בכלל, ולבחון את עצמי לעומק מי אני ומה מתאים לי.
שנה הבאה אני הולכת בע"ה ללמוד חינוך לגיל הרך. רציתי לשאול אם את יכולה לעזור..."
ח', (ירושלים)

 

 

 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים