היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

מה זו חוזקה


קליפטון ובקינגהם אומרים בספרם "עכשיו גלה את חוזקותיך" (הוצ' מטר) ש"אנשים יגיעו להצלחה רבה יותר אם יתמקדו בחוזקותיהם מאשר אם יתמקדו בתיקון חולשותיהם". אז מהן חוזקות? חוזקות הן שילוב של הכישרונות הטבעיים שלנו, שאליהם מתחברים ידע ומיומנות.

עכשיו נשאר רק לשאול מה ההבדל בין ידע למיומנות ומה זה בעצם כשרון.

כשרון בנוי קודם כל על יכולת טבעית שקיבלנו באופן מולד. אבל זה לא משהו שבא לביטוי רק בעשייה מוצלחת. "כשרון הוא כל דפוס חוזר של חשיבה, הרגשה או התנהגות שאפשר ליישם אותו יישום פרודוקטיבי", הם אומרים. לדוגמא: סקרנות, חביבות, תחרותיות וכד' הם כשרון – אם הן דפוס חוזר של חשיבה, הרגשה או התנהגות שאפשר ליישמם יישום פרודוקטיבי. זה אומר שגם דברים שאנחנו עשויים לראות בהם "תכונות" ולא "כישרונות" יכולים להיות כישרונות, כמו אחריות (הרי איננו נוהגים לומר על מישהו אחראי שיש לו "כשרון לאחריות", אבל זהו בכל זאת כשרון), משמעת עצמית, הסתכלות חיובית ועוד. זה אומר שיש גם תכונות שליליות לכאורה שהן כשרון. עקשנות, למשל, היא כשרון אם אדם מוצא עצמו בתפקיד שבו דבקות בעקרונות או במשימה לנוכח התנגדות נמרצת היא תנאי להצלחה – כמו בתפקיד של איש מכירות עורך דין.

ידע הוא ידע עובדתי, שבא מלימוד, וידע שנרכש מניסיון חיים. מיומנות היא יכולת הנוצרת כתוצאה מצירוף הצטברות של ניסיון לכלל צעדים המביאים לביצוע טוב.

איך נזהה את חוזקותינו? כשאנחנו עסוקים בפעילות שאנו אוהבים לעשות ומצליחים בעשייתה, וכשיש לנו דחף פנימי ומשיכה לעשותה, מדובר בפעילות שקשורה באחת או יותר מחוזקותינו. כשאנחנו עוסקים בפעילות שקשורה בחוזקותינו אנחנו חשים אנרגיה. הפעילות לא נתפסת בעינינו כמאמץ כי היא טבעית לנו, או שהיא נתפסת בעינינו כאתגר רצוי, ובסופה אנו חשים סיפוק, הֵספק ושלווה. 

זיהוי מדויק של חוזקותינו נעזר בהתנסויות השונות שאנחנו עוברים בחיינו, שמספקות לנו מידע על מה שאנחנו אוהבים או לא כל כך אוהבים לעשות. ככל שאנחנו עוברים התנסויות מעשיות רבות יותר כך יהיה לנו מידע מדויק יותר לגבי הפעולות המועדפות עלינו. לדוגמא: כשאומרים על שני מועמדים לעבודה שיש להם "יחסי אנוש טובים" מה זה אומר? לא הרבה, כי אם נבדוק זאת יותר לעומק נראה שאחד המועמדים מצטיין בבניית אֵמון עם אנשים אחרי שכבר נוצר קשר ראשוני, והשני מצטיין בייזום הקשר הראשוני. להבדל הזה יש משמעויות מעשיות. לא בהכרח תתן את אותו תפקיד למי שמצטיין בבניית אמון ולמי שמצטיין ביצירת קשרים עם אנשים"...

כישרונות וצדדים חזקים שלנו מתחברים לחוזקות מקיפות. למשל: יכולת כתיבה היא מיומנות שעשויה להיות חלק מחוזקות כמו הגיית רעיונות, איסוף מידע, אינטלקטואליות, אנליטיות, למדנות ועוד. מתן ייעוץ היא יכולת שעשויה לשבת על חוזקות כמו אמפתיה, תקשורת, פיתוח פוטנציאל אצל אנשים, היכולת להתייחס לתכונות הייחודיות אצל כל אדם, אהבה לפתרון בעיות ועוד. 

זיהוי החוזקות שלנו משפיע בכמה דרכים על שביעות הרצון שלנו מהעבודה. דייב, למשל, הוא מהנדס כימי שנמצא בעמדה ניהולית בשנתיים האחרונות. מספר עליו דיק ריצ'רדס בספרו "IS YOUR GENIUS AT WORK?" (הוצ' דיוויס- בלאק). דייב חש שעמום בעבודתו והחל לשאול את עצמו אם עבודה ניהולית באמת מתאימה לו. במהלך סדנה שבה השתתף הוא חזר יום אחד מארוחת הצהרים לחדר, הלוח והעציץ לא עמדו כראוי והוא ניגש וסידר את שניהם. אחר כך סידר את הכסאות והתיישב. זמן מה לאחר מכן אמר לקבוצה: "לא הבחנתי בזה כשעשיתי זאת, אבל עכשיו אני מבחין שכשבאתי לחדר סידרתי כל מיני דברים. לא חשבתי על כך. פשוט עשיתי זאת". הוא התחיל לחשוב על אספקטים נוספים בחייו והדברים התחברו לו. הוא סיפר לקבוצה שהוא נהנה לסדר חפצים בבית המלאכה שיש לו בבית ועל ימיו הראשונים בעבודה, כשקבוצת העובדים לא היתה מאורגנת, סדרי העדיפויות לא היו ברורים ונוצרו קונפליקטים בין חברי הקבוצה. הוא סייע לעשות סדר בעניינים. כשהבחין במכנה המשותף הזה הוא הבין מדוע חש שעמום בעבודתו. כבר אין שם מה לסדר. מתוך זה אפשר היה להבין שתפקיד ניהולי כן מתאים לו, אבל מקום העבודה כבר לא מתאים. הוא צריך לעבוד במקום שיספק לו הזדמנויות לסדר דברים. איפה ימצא מקום כזה? בסביבת עבודה מאתגרת, כמו ארגון שיש לו הרבה מתחרים וצריך למצוא פתרונות ורעיונות חדשים לעתים קרובות.

זיהוי החוזקות שלנו משמש לא רק לבחירת תפקיד אלא גם להבנה טובה יותר של מצבנו כשאנחנו חווים שעמום או תסכול בעבודה; לשיפור תפקיד קיים; להבנה אם מתאים להחליף מקצוע או שעדיף להחליף תפקיד בתוך מקצוע קיים –  מעַבַר שמהווה אופציה טובה יותר בשוק התעסוקה. זיהוי החוזקות מאפשר לנו גם לפצות על צדדים חלשים שלנו בתפקיד על ידי הצטיינות בצדדים החזקים שלנו.  
 

 

 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים