היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter


זהות חדשה
 
בסרט "לתפוס את הרגע", עומד דן על אדן אבן בצדו החיצוני של בניין-מגדל. תזוזה לא נכונה והוא נופל למטה. הוא לא באמת רוצה בזה, למרות שהוא במשבר אחרי פציעה קשה שהרסה את חלומו להצטיין כספורטאי. אחרי רגע קצר הוא שומע קול של אדם נוסף שנמצא מחוץ למגדל. הוא הולך כמה צעדים לכיוון הקול ורואה אדם יושב, שתי רגליו משתלשלות באוויר, בגבו אליו. רגע נוסף עובר עד שהוא רואה את פניו של האדם השני, ומגלה שזה הוא עצמו.

דן ודן השני מתחילים לנהל דו שיח. דן העומד מבין שעליו להרפות מדן היושב (שהוא בעצם דן הראשון, זה שלפני הפציעה), אבל אם ירפה ממנו יפול דן הראשון מגובה רב אל מותו. הוא אוחז חזק בידיו. איך יניח לו ללכת?
 
אחר כך האחיזה מתחילה להתרפות קצת. הוא מבין שזהו הדבר הנכון לעשות. האימה מתגברת. קשה לחשוב על נפילה מגובה כזה. דן מתקשה מאד לתת לזה לקרות.

אבל בסוף זה קורה. אחיזתו של דן מתרפה עוד קצת ועוד קצת עד שדן השני נופל.

אם האדם שנפל היה הרשע של הסרט היינו אולי שמחים. אם זה היה גיבור הסרט היינו מצטערים. אבל כאן מדובר באדם טוב ואנחנו לא מצטערים. כדי להמשיך את חייו מנקודה זו והלאה, היה דן חייב לשחרר את דן הקודם, על זהותו הקודמת ועל תפיסותיו שלפני הפציעה, כדי לפנות מקום לזהותו החדשה.

הגיבור השני של הסרט הוא מי שדן מכנה "סוקרטס", מורה הדרך הרוחני שלו. הוא מלמד אותו שהדרך להצלחה כרוכה בריקון הרעש של כל המחשבות שמלוות את המעשים שלנו והתמקדות ברגע ההווה בלבד. רעש המחשבות הוא כל המחשבות האלו: האם אני טוב בזה? האם אני יכול לעשות את זה? לא בטוח שאצליח. מה יחשבו עלי ההורים? אני חייב להצליח. האם זו לא תהיה פגיעה בפרנסה שלי? איך אסתדר? מה יהיה אחר כך?

אם אנחנו רוצים שינוי, מה הדבר הזה, שכל כך מחובר אצלנו בראש עם מי שאנחנו, שקשה לנו לתת לו ללכת? מה הדבר הזה שאם נוציא מהראש, אם נשחרר, יאפשר לנו לעשות את הצעד הבא?
 
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים