היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

דף הבית >> בלוג עולם העבודה >> שנה שנמשכת שנה
 
כמה שנים אחרי שהתחתנתי התחלתי לשים לב שימי ההולדת שלי מגיעים במהירות רבה יותר מאשר בעבר. פתאום נהייתי בת שלושים, ופתאום נהייתי בת שלושים וחמש, ובשלב מסוים התחלתי לשים לב שבדיוק כשהתחלתי להתרגל לגיל מסוים נשארו רק כחודשיים עד לתאריך יום ההולדת הבא. הגעתי למסקנה שאחרי שנולדים ילדים אנחנו נהיים כל כך עסוקים שפשוט פחות שמים לב איך הזמן עובר.
 

אחר כך חשבתי שזה פשוט עניין של גיל. בגיל צעיר לא אכפת לנו מהשנים העוברות ולכן כל שנה נמשכת בדיוק שנה. בשלב מסוים אנחנו שמים לב יותר לשנים החולפות, ודווקא אז נדמה שהן חולפות מהר יותר.
 

ואז הבנתי עוד משהו: החל מגיל צעיר ועד לאחר האוניברסיטה אנחנו תמיד "עולים שנה". אנחנו בגן טרום חובה, ואח"כ בגן חובה, ואח"כ בכיתה א'. בין שנה לשנה יש חופשה שמבדילה בין השנים, ואח"כ אנחנו כבר בשלב הבא. אנחנו עולים לכתה ב' ואח"כ ל-ג' ועד י"ב. בצבא עשויים להרגיש פחות את ההבדלים, אבל בנות שירות לאומי ובחורים בישיבות ההסדר ממשיכים להרגיש את סיומה של שנה והמעבר לשנה הבאה. סטודנטים עוברים משנה א' לשנה ב' ושנה ג' וכו', ורק אחר כך מתחילים החיים שבהם אנחנו לא "עולים" משנה לשנה, ושום חופשה מיוחדת לא מציינת את המעבר ביניהן. אין בכוחם של יום הולדת או של ראש השנה לתת לנו את תחושת השנה החולפת כמו מתן שם חדש לשנה הבאה ("עכשיו אני סטודנטית שנה שניה לתואר במשפטים"), יחד עם תקופה שמפסיקה בין שנה אחת לבין הבאה אחריה.
 

השנים הבאות לאחר מכן הופכות להיות מעגליות במקום לציין תוספת נדבך או קומה בבניין הבנוי לגובה. ציוני דרך של מַעַבַר לתפקיד חדש בעבודה, מַעַבַר לעבודה חדשה או מקצוע חדש, נישואין, לידת ילדים - אינם קשורים לזמן מסוים בשנה. בשלב מסוים עשויים להתמעט גם השינויים המובחנים בחיינו: נולד הילד הצעיר ביותר במשפחה ועכשיו אנחנו מגדלים ילדים ועובדים.
 
האם אפשר להחזיר לימי ההולדת שלנו את התחושה שבאמת עברה שנה מלאה מאז יום ההולדת הקודם?
 
לא יודעת. החלפתי את הרעיון הזה בשאיפה מתמדת ליצירת משמעות בחיי. את קצב חילוף הימים אני משאירה לאלוקים.

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים