היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

דף הבית >> עבודה שבלב >> מה הקשר בין לאשר משהו לבין להיות מאושר?
 
"האנושות משקיעה משאבים בפיתוח הטכנולוגי, שמחולל שינויים מדהימים בחיינו, אבל לאו דווקא עומדת בקצב של הפיתוח האנושי שיאפשר לנו לפעול נכון במציאות הזו. אנחנו מוצפים במידע, בקושי מספיקים להכיל דבר אחד וכבר מגיע הדבר הבא". את הדברים האלה לא אני אמרתי, אלא כתב שלמה ישי בספר "עידן האדם הגלובלי". "האדם מוצא את עצמו עובד כדי לשכלל את העולם, והנה הוא בתחילת המילניום החדש מתקשה לפרנס את עצמו ולמצוא בטחון תעסוקתי. והשאלה היא: איך אפשר לנתק בין שאלת האושר האישי שלנו לבין מהלך החיים, שממילא יכולת ההשפעה שלנו עליו חלקית בלבד?"

התשובה, לדבריו, היא שבמקום לדבר על הצלחה שתוביל לאושר יש להציע אושר שמוביל להצלחה. אדם מאושר הוא אדם שיכול לאשר לעצמו את עצמו. אם אנחנו יכולים לאשר לעצמנו שפיתחנו את כוחותינו כמיטב יכולתנו, במישורים הרוחני, הפיזי והרגשי, כדי להתמודד עם המציאות כפי שהיא – אז אנחנו מאושרים. האישור הזה מוביל לתחושת ההצלחה העמידה ביותר – הצלחת ההתמודדות שלנו בפני אתגרי החיים.

יוצא מדבריו שאנחנו יכולים להפסיק לשאול את עצמנו אם אנחנו מאושרים, ולבדוק אם אנחנו מאשרים לעצמנו את עצמנו. אפשר לבדוק את דבריו במקום הראשון של הופעת שורש "אשר". לאה קראה לאשר בן יעקב וזלפה על שם "באשרי כי אשרוני בנות". (בר' ל', יג). רש"ר הירש אומר: "אשר" – קרוב לעשר (בשין ימנית), לעשר (בש' שמאלית), לאצר ולאסר (כמו "אסר מרכבתו"), המורים כולם על אגירת כוחות. המלה קרובה מצד שני ל"אשור", במובן צעד. ("אשוריו" בתנ"ך = רגליו). נמצאת הוראת היסוד של "אשר": התקדמות, הליכה מתמדת לקראת עושר גדול בכוחות וסגולות...  

והנה אישור לדברי ד"ר שלמה ישי.

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים