היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

דף הבית >> עבודה שבלב >> להצליח בעבודה
 
החוויה של הצלחה בעבודה היא עבור רבים מאיתנו קריטית לבטחון העצמי ולשלוות הנפש שלנו. יש אנשים שמסבירים איך - כדי להצליח בעבודה - אנחנו צריכים להיות עם חשיבה שכלית וגם יצירתית, יכולת למידה מהירה, יכולת הסתגלות מהירה לשינויים וגם יכולת למתג ולשווק את עצמנו היטב. הם ישמחו להוסיף ולומר שאנחנו צריכים להיות מסוגלים להציע פתרונות למקום העבודה שלנו, לפתח כל הזמן קשרים ולא לזרום עם מה שיש אלא לתכנן כל הזמן הלאה. אבל לי זה נשמע כמו: אם לא תהפכו למצויני-על לא תצליחו.

מה לעשות שאני בן אדם רגיל, עם כישרונות רגילים, ואכפת לי מאד לעשות את העבודה שלי הכי טוב שאפשר, אבל להיות מצוינת-על בכל הפרמטרים נשמע לי מלחיץ. אני גם נוהגת לתכנן היכן שאני מרגישה שצריך תכנון, ולזרום היכן שאני מרגישה שהכל בסדר, וזה מרגיש לי חסר מנוחה להיות כל הזמן בהווה וגם בתכנון העתיד. תנו לי לחיות לפעמים את ההווה בשקט ולהגיב למשהו כשהוא יבוא ולא רק להתכונן לדברים כל הזמן.

אז אני מציעה עבודה מסוג אחר. תיקחו לכם מזה את מה שמתאים לכם לעבוד עליו:
להיענות יותר לאתגרים. פחות להיבהל מכישלונות או מביקורת. לעבוד על נטיית יתר לחיפוש רגיעה ושלוות נפש. לשים לב לא לשקוע בחיפוש מתמיד אחרי הדבר הבא - בשלב מסוים מגיעה העת להתמיד.

יש אנשים שהיענות לאתגרים באה להם באופן טבעי. יש אנשים שזה בא להם מתוך שאפתנות. אבל מי שאין לו אחד מהדברים האלה באופן טבעי יכול להזכיר לעצמו למה הוא עושה את מה שהוא עושה. למה זה חשוב לו. משם תבוא הנכונות להתמודד עם קשיים בדרך.

כל זה הולך יחד עם חיזוק מנגנון ה-FIGHT שלנו. זה שמוכן להלחם על מה שחשוב לנו. לנעימים ולהרמוניים שבינינו יש נטייה לפעמים להעדיף את מנגנון ה-FLIGHT שמעדיף לברוח ממאבקים ומחפש לזרום בשקט. אבל הצלחה בעבודה עשויה לדרוש תגבור של מנגנון ה"לחימה", ואת זה אפשר לעשות רק אם הגדרנו לעצמנו מה באמת חשוב לנו. רק כשמשהו מספיק חשוב לנו אנחנו מוכנים להלחם עליו ולהמשיך לנסות ולהשקיע גם כשדברים לא עובדים מיד. 

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים