היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

דף הבית >> עבודה שבלב >> לקבל הכרה
 
בפסח חיפשתי סרט שאפשר לראות עם המשפחה. בני המשפחה פסלו את "פרינסס שואו" – מה זה פסלו? ממש צחקו שחשבתי שסרט דוקומנטרי יכול להיות מעניין. לא עזר הטיעון שיש בזה גם מוזיקה. הוחלט ללכת על "עין בשמים". היה מותח כל הזמן. נהנינו. אבל בזכרון נשמר לי גם התקציר שמספר על הסרט שלא ראיתי. הסרט "פרינסס שואו" (באנגלית Shaw, לא Show) מביא סיפור אמיתי, על סמנתה, אחות בבית אבות, שמעלה ליוטיוב סרטונים תחת השם "פרינסס שואו", שבהם היא מספרת על עצמה ושרה שירים שהיא מלחינה. לשירים היו צופים מעטים.

הרחק ממנה, בישראל, שמע את השירים שלה בשלב מסוים המוזיקאי אופיר קותיאל, המכונה קותימאן, התלהב מאישיותה, קולה והלחנים שלה, והרכיב את אחד הקולאז'ים המוזיקאליים שלו סביב אחד משיריה. בשלב ההוא היא לא ידעה עדיין שמישהו עובד על אחת מהופעותיה. במקביל להעלאת שירים ליוטיוב, היא גם הופיעה במועדונים נידחים, והספיקה לא לעבור את השלב הראשון למבחני "דה וויס".

לאור המידע הזה על הסרט שעוד לא ראיתי, אפשר לומר שהוא מתכתב עם חלום נסתר של רבים מאיתנו, ולא רק עם אלה שחולמים להתפרסם. הסרט נוגע במקום שבו היינו שמחים לקבל הזדמנות שתקפיץ אותנו, לקבל הכרה, ולדעת שמה שאנחנו עושים מעניין גם אחרים, נוגע בהם ומוערך על ידם.

הנסיכה Shaw לא קיבלה את זה. כמה קל להתייאש. כמה קל לחשוב שמה שאנחנו עושים לא מעניין אחרים. בדיוק כמו לכתוב בפייסבוק שוב ושוב בנושא שקרוב לליבך ולקבל מעט לייקים, אם בכלל. אבל היא המשיכה. ולכן הקסם של הסרט נמצא בהזדמנות שהיא קיבלה ובאדם ששמע אותה והאמין בה, אבל הקסם הגדול יותר בעיני נמצא בגיוס היכולת שלנו להאמין בעצמנו גם כשההכרה החיצונית מתמהמהת עדיין.


 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים