היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

דף הבית >> בלוג עולם העבודה >> לא עומד בקצב
 
בכל שבת, לפני ברכת כוהנים, אני אוהבת לראות את הכוהנים הממלאים את כל הרחבה שלפני ארון הקודש. אחרי שאני מפנה את עיני מטה, כמו שנהוג בברכת כוהנים, נעים לי לשמוע אותם אומרים את הברכה יחדיו. אבל מדי כמה שבתות אני שומעת כהן אחד אומר את הברכה בקצב שונה מזה של האחרים. החזן אומר את הברכה מלה אחת בכל פעם, הכוהנים חוזרים אחריה בניגונה המיוחד, ואחריהם שומעים את אותו כהן מושך הברה או שתיים עוד קצת.

בכל פעם שאני שומעת את המילים הנמשכות על ידו זה גורם לי לתהות: האם הוא עושה זאת בכוונה? האם הוא רוצה שנשמע אותו במיוחד? האם לדעתו משיכת המלה מעידה על כוונה רבה יותר? אולי הוא לא מבחין בכך? אולי חסר לו חוש קצב? אולי בשונה ממני הוא לא רואה שום סיבה לשמור על קצב אחיד? אולי זה הקצב האישי שלו והוא לא מסוגל אחרת? – הרי לפעמים כשאנחנו יושבים עם אנשים נוספים לסעודת שבת קצב שירת הזמירות שלהם מהיר לי מדי ואני מתקשה בעצמי לעמוד בקצב?!

אחר כך אני שואלת את עצמי: למה כל כך לא נעים לי שהוא יוצא דופן? אין לזה תשובה, ככה זה. אבל האם אני יכולה לקבל את השונות הזאת בנחת? אני לא יודעת. אני רק יודעת שאני יכולה לשפוט אותו לחיוב כל עוד אינני יודעת אחרת.

עולם העבודה של ימינו דורש אף הוא שמירה על הקצב. למידה מהירה והסתגלות מהירה לשינויים. עם כל הכבוד לתכונות שאנחנו נדרשים לשפר אם אנחנו רוצים להצליח, יש תכונות שקשה לשנות. יש אנשים עם יכולת רבה יותר לקשרים בין אישיים ויש שפחות. יש אנשים עם יוזמה או תעוזה רבים יותר ויש שפחות. מה שכן, יש דרכי פעולה שאפשר לשפר, כמו להגדיל את הנכונות שלנו להתמדה ומסירות לעבודה, ויש המון כישרונות נוספים שנדרשים בשוק העבודה ושאותם אפשר להדגיש בקורות חיים ובראיון עבודה: אופטימיות, יצירתיות, יכולת סדר וארגון, אדיבות ושירותיות, אמינות ועוד.

אה, כן. ולא לשכוח בעצמנו להיות סבלניים, במקום העבודה ובכלל, כלפי הקצב האישי של אנשים.


 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים