היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

דף הבית >> עבודה שבלב >> לא נותנת למציאות לבלבל אותה
 
בראיון למגזין "נשים" (25 במרץ 2016) אמרה השחקנית והסטנדאפיסטית צופיה לקס: "אני צומחת כנגד כל הסיכויים. יש לי קשרים במיתרי הקול, ולכן אני צרודה תמידית. מה הסיכוי שאישה כמוני תצליח במקצוע שדורש שימוש בקול? ובכן, הקב"ה לא נותן למציאות לבלבל אותי. אין קשר בין המציאות לבין מה שאני עושה ממנה. ככה אני מתנהלת בחיי, וזה מוכיח את עצמו. הקב"ה מקיש בדלת, אני פותחת לרווחה, נכנסת להרפתקה חדשה, ותמיד ב"ה יוצאת ממנה נשכרת".

אנחנו מספרים לעצמנו כל כך הרבה "עובדות" שמבוססות על המציאות שראינו, וזה מגן עלינו ומונע מאיתנו דברים בו בזמן. תארו לכם מה עוד נוכל לעשות אם נזכיר לעצמנו מדי פעם שהמציאות כמו שנתפסה אצלנו היא לאו דווקא המציאות באמת.

ויחד עם זה, אנחנו צריכים כל הזמן להסתדר איכשהו בחיים בין הפכים. וגם כאן, אנחנו צריכים להיות מחוברים למציאות ומצד שני לא לתת לה לבלבל אותנו. קבלת החלטות בהסתמך על הדמיון ולא על ההיגיון, שמבוסס על ה"מציאות" שאנחנו רואים, יכולה להוביל למקומות לא טובים. כמו למשל כשמחליפים מקצוע בלי לבדוק את הדברים לעומק ואח"כ מוצאים את עצמנו מחליפים מצב של פרנסה וחוסר סיפוק במצב של סיפוק וחוסר פרנסה.

לא להיות מחוברים תמיד אל המציאות זה גם רעיון טוב, כי היא אומרת לנו לגבי כל מיני דברים שהם לא אפשריים ומקבעת אותנו בד' אמותינו, כשבעצם יכולנו להתנסות ולהצליח בדברים חדשים.

איך אפשר לדעת מתי חשוב להיות מחוברים למציאות ומתי לא לתת לה לבלבל אותנו? אין תשובה אחידה כמובן. אצלי, במקרה הנפוץ יותר אני הולכת לפי נטייתי האישית להיות "הגיונית" ו"מציאותית". כשנחה עלי הרוח, במציאות של הפכים, אני משתדלת כמיטב יכולתי לתת לשֵכֵל-אינטואיציה שלי להוביל אותי בהחלטה מה לעשות מתי.

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים