היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

דף הבית >> עבודה שבלב >> ים של אפשרויות
 
לפני כמה זמן זכינו לשיפוצים שנערכו בספריה העירונית. בעוד אני מתענגת על השינויים שנוצרו תוך כדי העבודה, משהו בי גם התערער. העגלה שתמיד עמדה בסמוך לדלפק הקבלה, ועליה כמה עשרות ספרים שהקוראים החזירו, לא היתה שם. המשמעות היתה ברורה – אין לי ברירה אלא לחפש ספרים בין מאות ואלפי הספרים שעומדים במדפים. רק אז תפסתי כמה הקלה עלי העגלה את המלאכה. בדרך כלל מצאתי עליה את רוב הספרים במספר שמותר לי לקחת.

כשיש ים של אפשרויות בבחירת מקצוע זה טוב או רע? ברור ששניהם. יותר אפשרות למציאת מקצוע מתאים, יחד עם יותר בלבול. הנה כמה דוגמאות בנוסף על מה שכבר שמעתם: תואר ראשון במחול, תואר ראשון בלימודי סייבר, תואר ראשון במיסטיקה ורוחניות, תואר ראשון בלימודי תרבות, יצירה והפקה, וגם בניהול תעופתי ותיירותי בשילוב רישיון טיס אזרחי! תואר שני בהגירה ושילוב חברתי; תואר שני בלימודי מדבר, וגם: במנהל עסקים במגמה למנהיגות חברתית.

מלבד הצורך להבחין אילו מהתארים האלה באמת יכולים להוביל אותנו למשהו ואילו מהם משרתים בעיקר את האוניברסיטאות והמכללות שמציעות אותם,  הריבוי הזה מגביר את השאלה: מתוך כל זה – מה מתאים לי? מה פרקטי? לאן אפשר להתפתח אם נבחר ללמוד תחום מסוים לעומת תחום אחר?

התשובות נמצאות בתוככם ומחוץ לכם: בהתבוננות פנימה ובמידע שתאספו על האפשרויות שמעניינות אתכם. איפה נמצא המידע? מקור אחד הוא האינטרנט – אבל חשוב להצליב מידע מכמה מקורות כדי לוודא שהוא אמין. מקור שני הוא במוסדות לימוד – אבל חשוב להבחין בין מידע אובייקטיבי ובין "מידע" שנובע מהאינטרסים שלהם. מקור שלישי הוא שיחות עם אנשים שעוסקים במקצועות שמעניינים אתכם – אבל תמיד חשוב לשוחח עם יותר מאדם אחד כדי לראות איזה מידע חוזר על עצמו ואיזה נובע מנקודת מבט אישית. מקור רביעי הוא יועץ מקצועי שמרכז את המידע הזה.

עגלת הספרים חזרה למקומה לאחר תום השיפוצים. שוב קל לי יותר לבחור ספרים.


 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים