היכן אפשר לקבל את ההכוונה המקצועית שלנו?


FacebookTwitter

דף הבית >> בלוג עולם העבודה >> בחירות וודאיות
 
פגי וצ'רלי הם זוג נשוי. הם נפגשו כשהיו תלמידים בבי"ס תיכון. בסרט "להתחתן שנית"  אנחנו פוגשים אותם בכנס מחזור (בגילומם של קתלין טרנר וניקולס קייג'). הנישואים שלהם לא מוצלחים. ברגע מסוים בכנס פגי מתעלפת, וההתעלפות הזו גורמת לה לחזור אחורה בזמן. היא מגיעה שוב לזמן שהיתה תלמידה בתיכון, ועכשיו עומדים לרשותה גם ההווה וגם העתיד: מכיוון שחזרה אחורה בזמן יש לה הזדמנות לעצב את חייה מחדש. בנוסף עומד לרשותה ידע על כל מה שקרה ב-25 השנים שעברו מאז.
 
הסרט עוסק בעיקר בהזדמנות לבחור מחדש את בן הזוג הנכון, אבל יש בו התייחסות גם לצדדים נוספים של החיים. צ'רלי אוהב לשיר ומחובר לעולם המוזיקה. פגי ה"צעירה" אומרת לצ'רלי הצעיר שכדאי לו לסיים לימודים לתואר, אבל צ'רלי לא מסכים. הוא אומר שאין לו צורך בכך כי הוא רוצה לעסוק במוזיקה. פגי, שמכירה עכשיו את צ'רלי המבוגר יותר, יודעת איך נראים החיים שלהם 25 שנה מאוחר יותר. היא יודעת שאחרי כל השנים הללו צ'רלי עדיין אינו חווה את ההצלחה המיוחלת. היא אומרת לו: "אני מנסה למנוע ממך שנים של תסכול, שנים של ציפיה לפריצה הגדולה". צ'רלי לא יודע שיש לה ידע "אמיתי" על השנים הבאות. הוא חושב שהיא חוששת מתסכול עתידי. לו עצמו אין ידע כזה והוא אומר לה מעמקי נשמתו: "אני חייב לנסות".
 

האם היה נהדר לו היינו זוכים כמו פגי בהזדמנות שתאפשר לנו לנווט את חיינו מתוך ידיעה מראש מה יצליח ומה לא? הזדמנות כזאת היתה מאפשרת לנו לחוות בוודאות הצלחה וסיפוק, ולהימנע מתסכול וחרטה. אבל נדמה שחיים כאלו נוטלים חלק ניכר של רעיון חופש הבחירה. אם האחריות לבחור את בחירותינו מצטמצמת, מתכווצת גם המשמעות. אין ברירה אלא להשאיר את ה"זכות" שקיבלה פגי לסרטים. נראה שממילא היינו מרגישים מהר מאד לגבי חיים ידועים מראש שהם סתמיים. אנחנו נמשיך בדרך הקשה יותר. זו עם הספקות, הבחירות הקשות, וגם המשמעות.


 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
 בחירה טובה - חפצי רובלין    טל. 02-9919070,   052-3493113     בית שמש     heftsi@bchiratova.com 
 

Design: Edna Ricklin's studio

לייבסיטי - בניית אתרים